مکتوب ما سیزده ساله شد

سیزده سال پیش در چنین روزی سایت مکتوب را راه انداختیم. در این سال ها سعی کردیم مکتوب را با همه افت و خیزهایی که داشته زنده نگه داریم. در فضایی که شبکه های اجتماعی جدید مثل توییتر، فیس بوک، اینستاگرام ، تلگرام و...نه فقط رسانه های کاغذی را از رونق انداخته اند، که حتی اشتیاق مردم به سایت ها و وبلاگ های قدیمی نیز کمتر از قبل شده، بشخصه برای مکتوب و خوانندگانی که در این سالها مطالب ما را دنبال کرده اند و همواره مشوق ما در زنده نگه داشتن سایت بوده اند تشکر و احترام ویژه دارم.
مکتوب آرشیوی است که در آن می توان ردی از اتفاقات سیاسی و فرهنگی و مباحث اجتماعی یک دهه و اندی قبل را دید.
تلگرام مکتوب هم که یک سالی است به خواست بسیاری از خوانندگان که به دلیل فیلتر بودن سایت در ایران راه افتاده، پلی است که ارتباط ما را با خوانندگان تقویت می کند.

قدر و ارزش مکتوب زمانی برایم بیشتر شد که حدود سه هفته قبل حساب توییتری ام به حال تعلیق درآمد و هنوز که هنوز است برغم ارسال چند درخواست رسیدگی، ترتیب اثری برای راه اندازی مجدد آن صورت نگرفته است. و عملا همه آنچه تصور می کردم بعنوان آرشیوی ارزنده حفظ شده بود، بر باد رفت. این را گفتم که بگویم هرچند شبکه های اجتماعی جدید مهم و تاثیرگذارند، ولی نه فقط برخی کارکردهای رسانه های دیگر را ندارند، اگر به هر دلیل بی پایه ای هم حساب معلق شد، همه کِشته ها بر باد رفته است.

پاینده باشید

جمیله کدیور | لینک ثابت | نظر (2)