توضیح و تکذیب

خبرگزاری فارس در انتهای خبری که در مورد انتشاراتی امید ایرانیان منتشر کرده، نوشته است:

"ظاهرا روند مجوز در دوران مهاجرانی به دستور او بدون بررسی‌های لازم طی شده بود."

بدین وسیله این بخش خبر را بشدت تکذیب می کنم. از این خبرنویسان در حیرتم که چطور هر خبر کذبی را چاشنی خبرهایشان می کنند.

چطور ممکن است بنده وقتی می توانم از طریق قانونی مجوز نشر بگیرم، مراحل قانونی را جهت بررسی طی نکنم و مدارک لازم را ارسال نکنم. یا همسرم بخواهد که یک مجوز معمولی بدون طی مراحل قانونی بررسی و مجوز صادر شود؟
بحمدالله هم به لحاظ تخصصی و هم تجربه کاری مشکلی برای درخواست صدور مجوز از طریق قانونی نداشتم که بخواهم از طریق غیر قانونی کار را دنبال کنم. سوای روحیات شخصی خودم، سالها تجربه کار فرهنگی، مطبوعاتی و سیاسی و مدرک دکترا از بهترین دانشگاه کشور مرا بی نیاز از چنین عمل غیرقانونی می کرد.

طی این سالها دهها کتاب برای صدور مجوز ارسال کردم. که در دوران احمدی نژاد تقریبا بلااستثنا همه گم شدند. بعید نیست مدارک انتشاراتیم هم به همان سرنوشت دچار شده باشند.

البته طی پی گیری هایی که طی ماههای اخیر هم بعمل آوردم متوجه شدم که برخی مسوولین بخش اداره کتاب وزارت ارشاد بدشان نمی آید که انتشاراتی مرا بدون عقبه و مبتنی بر رانت بدانند و بخواهند مرا در ورطه تکرار درخواست بیندازند!


همانگونه که قبلا هم گفتم در دوران فعلی هم، درخواست تمدید صدور مجوزم گم شد! که ناگزیر از ارسال نامه مجدد به وزیر شدم.

خبرگزاری فارس پیش از این به محض اینکه در خبری کوتاه در صفحه فیس بوکم از فعالیت انتشاراتیم خبر داده بودم سراغ مدیرکل کتاب رفته بود و مدیرکل در مصاحبه با فارس هرگونه فعالیت انتشارات را غیر مجاز دانسته بود.

خبر فارس را برخی سایتهای خبری دیگر نیز تکرار کرده اند . به همین منظور این توضیح را ضروری دیدم.

جمیله کدیور | لینک ثابت | نظر (0)